1

Temat: KOMINEK EKOLOGICZNY Co to takiego?

Znalazłem w necie tzw. kominki ekologiczne. Może ktos taki ma??
Chodzi o to że chciałbym zamontowac kominek, lecz nie mam komina. Jak wierzyć w to co napisali o kominku ekologicznym na biopaliwo (prawdziwy ogień, bez komina, bez dymu, bez nieprzyjemnych zapachów itd..) to dla mnie byłoby idealne.

Czekam i prosze o porady

Krzysztof

2

Odp: KOMINEK EKOLOGICZNY Co to takiego?

To prawda kominki na biopaliwo nie potrzebują komina, mają różne kształty można je postawić , powiesić na ścianie. Paliwo nie śmierdzi no prawoe nie śmierdzi , pali się fajnie nie zastąpi to jednak kominka, ale jeżeli  nie ma innej możliwości to jest niezły bajer

3

ja mam biokominek i niech mi nikt nie gada ze te bio paliwo nie smierdzi ,próboalismy juz wszystkiego,zeby mozna go było zapalic to trzeba tez otworzyc okno bo czuć zapach paliwa i jaki to ma  sens .wydałam 3000zł na niego i jedyny plus to to ze wisi w scianie i kto przyjdzie to sie zachwyca dopóki go nie zapalimy .Nie pomaga nawet miejsce na nawilzacz i wlewanie tam olejków zapachowych

4

a jakie stosowałeś paliwo?

5

Ja palę w kominku ekołajniakami po krowach odpowiednio suszonymi wcześniej.

6

witam państwa. jestem producentem biokominków. proszę zatem o wszelkie zapytania jakie macie Państwo na ten temat kierować na adres avdan@interia.pl odpowiem na pewno! co do tematu brzydkiego ,,palowowego" zapachu biopaliw rzeczywiście pojawiały sie takie materialy, ale byl to problem materialów, delikatnie mówiąc, nieciekawej marki. obecnie dostępne paliwa nie wydzielaja żadnego zapachu, a tylko odrobine paru i dwutlenek wegla, co nie wpływa na otoczenie i nie ma zapachu. zapraszam do pytania!

7

Dokładnie, czołowe marki biokominków maja w ofercie paliwo premium, z reguły kolorowe,
zdecydowanie lepsza jakość. Za to cena, 18zł/litr w porównaniu z tanim plynem z allegro - 8zł.
Mi sie wydaje że będziesz zadowolonym z tego typu kominka, jesli planujesz go używać jako dodatku do wnętrza a nie urządzenia grzewczego. Tak naprawde należy korzystać z bio-płynu zakupionego w sklepach specjalistycznych z atestem PZH, a nie kupowac taniego , z niewiadomego źródła płynu na internecie.
Także używany z głową będzie niezastopiąnym źródłem prawdziwego ognia w domu, a atuty  ??
Brak komina, prac budowlanych, brak dymu, popiołu i sadzy .

8

czytajac opini na forum kominki  postanowilem
napisac , Moze ktoś ma taki kominet w domu   wiec prosze o pomoc , Chcę
kupic biokominek stojacy juz nawet wybrałem , mieszkam w blokach  gdzie nie
mozan zamontowac tradycyjnego kominka , wiec pozostaje tylko ta opcja , mam
pytanie , co do paliwa , tyle widze w interencie zlych opini ze palac w
kominku wydziela sie  nie mily zapach na cale pomieszcznei , prosze mi
powiedziec jak to wyglada na codzien uzywjac ten kominek . Czy wszystkie te
biopaliwa sa takie same , ktore jest najlepsze ktore nie wydziela niemilych
zaachow , prosze i pomoc moze pan mi cos doradzi .Podaje panu link do
strony z ktorj wybralem kominek oskar
http://ekokominki.bazarek.pl/category/2 … snowe.html, Z
powazniem czekam

9

czytajac opini na forum kominki  postanowilem
napisac , Moze ktoś ma taki kominet w domu   wiec prosze o pomoc , Chcę
kupic biokominek stojacy juz nawet wybrałem , mieszkam w blokach  gdzie nie
mozan zamontowac tradycyjnego kominka , wiec pozostaje tylko ta opcja , mam
pytanie , co do paliwa , tyle widze w interencie zlych opini ze palac w
kominku wydziela sie  nie mily zapach na cale pomieszcznei , prosze mi
powiedziec jak to wyglada na codzien uzywjac ten kominek . Czy wszystkie te
biopaliwa sa takie same , ktore jest najlepsze ktore nie wydziela niemilych
zaachow , prosze i pomoc moze pan mi cos doradzi .Podaje panu link do
strony z ktorj wybralem kominek oskar
http://ekokominki.bazarek.pl/category/2 ? nowe.html, Z
powazniem czekam
najlepiej prosze o mail ralf111@poczta.fm

10

na pewno zapach wydziela sie zaraz po podpaleniu, a jesli czuc przez caly okres palenia to znaczy że paliwo kiepskiej jakosci. zawsze mozna sprobowac zelu, ktory nie dosc ze bardziej ekonomiczny to jeszcze "strzela" jak w prawdziwym ognisku. z tym ze zel tylko wtedy kiedy biokominki maja paleniska w postaci kubkow.

11

Również to było dla mnie najlepszym rozwiązaniem i wybrałem kominek firmy BioFlamme. Zero smrodu, spalin. Montaż polega na postawieniu w odpowiednim miejscu. Z tego co widziałem ta firma oferuje nawet same wkłady, więc obudowę później można dobrać taką, która się spodoba. Bardzo sobie chwalę, rozpalanie jest bardzo proste, można podregulować rozmiar płomienia specjalną 'rączką'. POLECAM wszystkim którzy mają mieszkania!
http://sklep.polking.pl/?biokominki-bioflamme,72
www.bioflamme.com
strona co prawda jeszcze w budowie, ale telefony u Państwa w zakładce Kontakt działają smile

12

Biokominki produkuje również polska firma Planika, swoje produkty sprzedaje poprzez sklep internetowy www.chanticofire.pl.
Ciekawe są kominki szklane typu Glassfire. Dobrze się prezentują, pasują prawie do każdego wnętrza, nie wymagają instalacji kominowej. Są czyste, przyjemne i bezpieczne. Do tego mają własne paliwo rekomendowane przez firmę - Fanola.
Warto to sprawdzić

13

Witam:) Znalazłam fajny ekokominek ale... bardzo tani.. Mam więc pytanie do fachowca czego po czymś takim można się spodziewać? Czy warto to wogóle kupować? Proszę o rade.
http://www.superwnetrze.pl/Kamin-Maxx,k … t3697.html
Pozdrawiam

14

Pewnie chiński, spawdz czy ma certyfikaty a jeśli tak to jakie.
Firmy produkujące kominki o takie certyfikaty dbają a nam klientom daje to gwarancje jakości.

Podrabia się samochody to i kominki pewnie też , ale lepiej kupić od sprawdzonego producenta niż podpalić przez przypadek dom czy wylecieć w powietrze

15 (edytowany przez AnnaOla 2010-12-22 11:01:01)

Takie certyfikaty dające nam pewność że są dobre i bezpieczne posiadają biokominki w sklepie internetowym  Chantico Fire

Na ich stronie znajdują się i opisy i informacje o certyfikatach

16

Szkoda tylko, że biokominki są takie drogi ;/

17

To prawda, póki co w Polsce to nadal luksus sad Jeśli chodzi o zapach/smród, o którym pisano powyżej to prawdopodobnie zależy to od paliwa. Miałam okazję być w hotelu gdzie zamontowano automatyczny kominek Planiki i korzystając z tego obwąchałam go z czystej ciekawości. Moim zdaniem nie było czuć absolutnie nic. Ta firma akurat rekomenduje Fanolę, więc nie wiem jak jest w przypadku innych.

18

biopaliwo za 18 pln/litr?

porównaj Fanole z EcoXfire... jeśli nie widzisz różnicy to po co przepłacać?

rozumiem, że biokominek można podrobić ale auto?
ciekawa teoria, że podrabia się również samochody...

19

hej,

wole piece od kominków. mnie zachodu z tym.
pzdr

20

mieczyslaw bast napisał/a:

hej,

wole piece od kominków. mnie zachodu z tym.
pzdr

Faktycznie, Pańskie piece to super dekoracja... W sam raz do postindustrialnego salonu

Cena Fanoli to 12 zł z groszem za 1L, a nie 18.. smile

21

Wszystkich zainteresowanych tematem biokominków zapraszamy na Targi Idealny Dom i Wnętrze w Warszawie. Chętnie opowiemy na wszelkie pytania:)

http://www.planikafires.pl/zaproszenie.jpg

22

d-k napisał/a:

porównaj Fanole z EcoXfire... jeśli nie widzisz różnicy to po co przepłacać?

Myślę że warto wypróbować też szwajcarski produkt Bionlov Premium, który wcale nie jest drogi w porównaniu z innymi na rynku za to jest na pewno certyfikowany i znany w całej Europie. Koszt to 9 -10 złotych za litr. Na pewno odradzam kupowanie paliwa z niewiadomych źródeł, które mogą być niebezpieczne.  Odradzam kupowanie wszelkiego rodzaju kolorowych paliw i żeli po prostu śmierdzą przy dopalaniu się pod koniec.

Pozdrawiam

23

Polecam portal wiedzy o biokominkach http://biokominek.org/ tam można się dowiedzieć dużo o tych urządzeniach.

24

Cześć, trafiłem do tego portalu biokominek org przy okazji poszukiwania wiadomości o dobrych paliwach do biokominków. Teraz testuję paliwo bionlov, które kupiłem w promocji Biorabat. Polecam i załączam link do tej promocji http://biokominek.org/producenci/noworo … minek-org/

25

d-k napisał/a:

....... jeśli nie widzisz różnicy to po co przepłacać?

To co Pan napisał cytuje ".... jeśli nie widzisz różnicy to po co przepłacać? "rzeczywiście zgadza się,  ale nie przy takim produkcie jakim jest biopaliwo do biokominka ! dlaczego większość paliw w Polsce to paliwa robione przez tzw firmy krzaki, chcące tylko wzbogacić się kosztem nas wszystkich, ale i niestety kosztem naszego zdrowia. Dlatego warto używać paliw certyfikowanych i sprzedawanych na rozwiniętych rynkach, takich jak Francja gdzie bardo rygorystycznie podchodzą do jakości i dbają o zdrowie człowieka. Dlatego taki głos "jeśli nie widzisz różnicy to nie przepłacaj" jest bezsensu, szczególnie kiedy człowiek nie jest wstanie tego wyczuć węchem co mu się w biokominku pali. Musiał by zrobić analizę chemiczną takiego produktu. Tak jak przez wiele lat było z azbestem niby wszyscy mieszkali a jednak było ... wszyscy znają odpowiedź . Polecam produkty sprawdzone przez użytkowników na całym wiecie. Przykładem bezpiecznych produktów produkowanych przez specjalistów są dwie konkurencyjne marki różnych producentów . bionlov i fanola . adres pierwszego producenta to http://bionlov.ch/pl/index.html adres drugiego to http://www.fanola.pl/ to firmy specjalizujące się w
takich produktach . Z opisów na stronach internetowych można wyczytać ze specjalizują się tylko w produkcji biopaliwa do biokominków i ze są to marki międzynarodowe i sprzedawane w całej Europie.

A co do ceny to wcale się dużo nie różnią od siebie np. bionlov cena 9PLN za litr fanola 9 pln za litr inne bez certyfikatów to 8 lub nawet 7 złotych. Przy założeniu że w takim kominku litr pali się 2-3 godziny i nie ogrzewamy biokominkiem bo to się po prostu by nie opłacało. Tak więc wydanie  2-3 zł więcej na bezpieczne paliwo to nie jest różnica, biorąc pod uwagę fakt że są sprawdzone, przetestowane i certyfikowane.

Pozdrawiam